• Barış Mah. İkbal Sok. No:4/A (Acıbadem Acil Girişi Karşısı) 16130 Nilüfer / BURSA
  • (0224) 999 43 11
  • info@netaklinik.com

Neta İletişim

Dişlerini temiz tut gülümsemelerin parlak olsun.

diş eti estetiği nedir
diş estetiği nerede yapılmaktadır

Estetik bir gülümseme sadece beyaz ve düzgün dişlerle sağlanamaz. Bu dişlerle uyumlu olacak diş etlerinin de estetik bir yapıda olması gerekir. Diş etlerinde yapılan estetik çalışmalara “pembe estetik” adı da verilmektedir. Göze hoş gelen, temiz ve uyumlu bir gülüş elde etmenin ilk adımı, dişler ve diş eti arasında gereken uyumun sağlanmasıdır.

Diş eti estetiğinin sağlanması için; diş boylarının yüze ve gülme hattına uygun hale getirilmesi (kuron boyu uzatma), diş eti seviyelerinin düzenlenmesi, diş eti çekilmelerinin örtülmesi, yüksek diş eti-dudak/yanak bağlantılarının düzenlenmesi (frenektomi) gibi tedavi planlamaları yapılabilmektedir.

Kişilerin dişleri birçok etmene bağlı olarak estetiksel olarak bozulabilmektedir. Diş eti estetiği ile dişlerinizi yeniden şekillendirebilirsiniz. Diş eti estetiği günümüzde profesyonel araç gereçlerle yapılmaktadır. Diş eti estetiğiyle biçimsel olarak bozuk görünen dişleriniz düzeltilmektedir. Diş eti estetiği uzmanlık gerektiren bir hizmet sahasıdır. Dolayısıyla günümüz de diş eti estetiği diş hekimleri tarafından yapılmaktadır.

Çarpık dişler, yanlış diş çekimleri diş etlerinin bozulmasına yol açmaktadır. Kişilerin ağzındaki dişlerin bazıları kısa bazıları uzun görülebilmektedir. Dolayısıyla bu durumda kişiler de şekil bozukluğuna yol açmaktadır. Şekil bozukluğuna bağlı olarak kişilerin gülümsemeleri bozulmaktadır. Diş eti estetiği ile en güzel gülüşlere kavuşabilirsiniz. Diş eti estetiği aynı zaman da kişilere öz güven aşılamaktadır.

Diş estetiğinin son zamanlarda yoğun bir düzeyde talep gördüğünü rahatlıkla ifade edebiliriz. Bu durumun oluşmasında diş eti estetiğine yönelik olarak geliştirilen yeni teknik ve yöntemlerin başarılı sonuçlar ortaya koyuyor olması etkilidir. Tam da bu noktada diş eti estetiği yaptırırken, klinik tercihinin isabetli bir şekilde yapılmasının şart olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

Diş Eti Estetiği Nerede Yapılmaktadır?

Diş eti estetiği günümüz özel tıp kurumlarında yapılmaktadır. Diş eti estetiği hizmeti almaya ihtiyaç duyuyorsanız detaylı bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Yapılan detaylı araştırmalar neticesin de mutlaka bilinirliği yüksek tıp merkezlerin de diş eti estetiği yaptırmanız gerekmektedir. Diş eti estetiğini yaptıracağınız yerin güvenilir bir yer olması da önemlidir.

Merdiven altı yerlerde yapılan estetik işlemleri kişilere birçok sağlık sorununu beraberin de getirmektedir. Diş eti estetiği günümüz de devlet ve özel hastaneler de yapılmaktadır. Ayrıca tıp merkezlerinde, diş merkezlerin de yapılabilmektedir. Diş eti estetiğini diş hekimi uzmanı yapmaktadır. Günümüz koşullarında diş eti estetiğinin farklı fiyat seçenekleri halinde karşımıza çıktığını rahatlıkla ifade edebiliriz.

Diş Eti Şekillendirilmesi (Gingivoplasti)

Diş eti şekillendirilmesi, diş eti şeklinin düzgün olmadığı durumlarda estetik görüntünün düzeltilebilmesi için yapılan minör bir cerrahi tedavidir. Diş eti şekillendirmesi, diş etlerinde iltihabi durumdan dolayı oluşmuş diş eti büyümelerinin ya da ortodontik tedavi esnasında oluşan diş eti katlanmalarının düzeltilmesi amacıyla yapılır. Gingivoplasti, diyot lazer kullanılarak yapılır ve hasta tedavinin hemen ardından yeme, içme, konuşma faaliyetlerini sorunsuzca yerine getirerek sosyal yaşantısına devam edebilir.

Diş Eti Estetiği Fiyatları Nedir?

Diş eti esteti fiyatları bakımından günümüz de sabit bir fiyat aralığı bulunmamaktadır. Fiyatlar birçok etmene bağlı olarak değişkenlik göstererek, şekillenmektedir. Diş eti estetiği fiyatları tedavinin yapılacağı tıp kuruluşundan kuruluşuna farklılık göstermektedir. Her sağlık kuruluşunun diş eti estetiği tedavisi yöntemi birbirinden farklıdır. Dolayısıyla bu sebepten ötürü fiyat aralıkları da birbirinden farklıdır.

Diş eti estetiğinin yapılacağı diş yoğunluğu, diş etlerinin durumu gibi etmenler fiyatlar üzerin de doğrudan etkilidir. Diş eti estetiği sırasın da kullanılacak olan aletler de fiyatlar üzerinde etkili olduğu bilinmektedir. Diş eti estetiği fiyatları uluslararası sağlık kuruluşları baz alınarak fiyatlar belirlenmektedir. Diş eti estetiği günümüz de kişilerce yoğun talep görmektedir.

Diş Eti Estetiği Güvenli Midir?

Diş eti estetiğinin güvenirliği konusu her zaman gündem oluşturan konulardan birisidir. Diş eti estetiği güvenilir bir sağlık estetiği olarak karşımıza çıkmaktadır. Diş eti estetiği uzman diş hekimlerin tarafından titiz bir çalışmayla yapılmaktadır. Diş eti estetiği hizmeti sırasın da doktorlar dezenfekten kurallarına son derece dikkat etmektedir.

Diş eti estetiği tedavisi sırasın da diğer dişleriniz hiçbir şekilde zarar görmemektedir. Diş eti estetiği birkaç seansta tamamlanan bir tedavi sürecidir.  Diş eti estetiğinin güvenli bir şekilde gerçekleşmesi için mutlaka Sağlık Bakanlığınca onaylanan tıp merkezlerin de hizmet alınması gerekmektedir. Sağlık bakanlığı onayı bulunmayan merdiven altı diş eti estetiği merkezlerinden hizmet almanız önerilmemektedir.

Bu tür yerler dezenfekten açısından güvenli olmayan yerler olarak nitelenmektedir. Diş eti estetiği tedavisi sırasın da dezenfekten işlemi oldukça önemli bir ilke olarak karşımıza çıkmaktadır. Bütün bu bilgiler ışığında diş eti estetiğinin mutlaka uzmanlar tarafından yapılması şarttır!

Randevu İçin (0224) 999 43 11

Soru ve Randevu Talepleriniz İçin İletişim Formunu Kullanabilirsiniz

Mesajınızı Aldığımız Zaman Size Dönüş Sağlayacağız.